Joga
demo-attachment-88-red_green_ABOUT
demo-attachment-173-dots_about-1

Jóga

Jóga léčí tělo i duši.

Již od svých 18 let se zabývám jógou a na cestě sebepoznávání jsem vyzkoušel celou řadou stylů a postupů. Domnívám se, že všechny jógové cesty k dosažení sebepoznání jsou dobrými cestami. Své bohaté zkušenosti využívám v roli učitele a jsem vděčný za to, že mohu pomáhat svým žákům a včlenit do své jógové praxe nové podněty.
demo-attachment-90-about-us

Jóga je skvělá forma cvičení, která napomáhá ke zvýšení pružnosti těla, posílení svalů a kostí. Je komplexním programem rozvoje tělesných a duševních schopností a klade důraz na sebekázeň (zásada ahimsa, neubližuj, tj. ani sám sobě) a vnímavost. Pokud provádíte cvičení správně, jóga zbaví Vaši mysl všech rozptylujících myšlenek a přivede Vás k prožitku vnitřního míru. Naopak možnost uvědomit si a plně prožít vlastní pocity Vám pomůže procítit Vaše tělo a být s ním v opravdovém spojení a otevřít se plnému prožívání života.

Při cvičení jógy využívám cvičebních pomůcek z arsenálu Iyengar jógy tak, aby působení jogových pozic bylo energeticky vyvážené. Velkou pozornost věnuji systematickému rozvoji pružnosti kloubů, protažení páteře, zpevnění středu těla a cvičení obrácených poloh, které kromě zdravotního významu obrácejí mysl k intenzivnímu prožívání sebe sama. Nevyhýbám se ani dynamičtějším sestavám a méně tradičním prvkům, aby mohli studenti cestu jógy procházet s co největším potěšením a láskou. Je pro mě velkou radostí tyto pocity sdílet.